PRIVATNA BEZBEDNOST
Šta je privatna bezbednost? Koji je profil sektora privatne bezbednosti u Srbiji? Koji su glavni problemi u sektoru privatne bezbednosti? Koja ovlašćenja imaju radnici privatne bezbednosti? Ko kontroliše ovaj sektor i kakav je njegov odnos sa državnim bezbednosnim institucijama?
POVEZANI SADRŽAJI
Datum: 15.12.2020.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
Beogradski centar za bezbednosnu politiku je zajedno sa partnerima organizovao niz seminara za aktiviste širom Srbije. U periodu od avgusta do decembra, održano je preko 15 sastanaka i treninga u kome je učestvovalo oko 150 aktivista iz lokalnih sredina.
Datum: 22.09.2020.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku |
U ovoj analizi, autor nudi hronologiju razvoja sektora privatnog obezbeđenja u Srbiji, kao i odgovore na pitanja koji su sve izazovi usporavali njegov razvoj i zašto danas imamo situaciju u kojoj su opstale loše prakse, koje stimulišu dalji odliv kadra, loš kvalitet pružene usluge, a posledično utiču i na manju bezbednost građana.
Datum: 01.05.2020.
Autor: Doc. dr Slobodan Anđelković | Predrag Petrović |
Saradnik BCBP Slobodan Anđelković u vodiču predstavlja koja su ovlašćenja privaznog obezbeđenja i kako se ona mogu prekoračiti u praksi.
Datum: 09.01.2019.
Autor: Marko Milošević |
Saradnik BCBP Marko Milošević analizirao je Zakon o privatnom obezbeđenju i Zakon o detektivskoj delatnosti.
Datum: 12.12.2017.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
{image1} Novim izmenama Zakona o policiji nije jasno definisano koji su poslovi nespojivi sa policijskom profesijom, ili koji bi mogli da izazovu sukob interesa, što se može negativno odraziti na bezbednost građana, zaključeno je na predstavljanju studije Beogradskog centra za bezbednosnu politiku (BCBP), održane 12. decembra u Medija centru. Pitanje delatnosti nespojivih sa policijskom profesijom predstavlja pitanje sukoba interesa, zbog važnosti, odgovornosti i nadležnosti samih policajaca, navodi istraživačica BCBP ...
Datum: 12.12.2017.
Autor: Saša Đorđević |
Najnovija studija BCBP je utvrdila da pravni okvir koji reguliše nespojive poslove u Srbiji nije potpun i uređen. Loša ekonomska situacija predstavlja glavni razlog zbog kog policajci traže dodatni posao. Na svetu ne postoji jedinstven način na koji policije regulišu dodatni rad svojih pripadnika van radnog vremena.
Datum: 28.02.2017.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
Cena rada u privatnom sektoru bezbednosti u Srbiji najniža je u 34 evropske države i ona se kreće od 2 evra po satu, dok je u drugim državama ta cena od 8 do čak 28 evra po satu, istaknuto je na panelu „Ka profesionalnom sektoru privatnog obezbeđenja“ koji je Beogradski centar za bezbednosnu politiku (BCBP) organizovao 21. februara 2017. godine u Beogradu. „Kako bi Zakon o privatnom obezbeđenju bio u potpunosti u ...
Datum: 28.02.2017.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
Neadekvatno razumevanje odgovarajuće uloge privatnog obezbeđenja u sektoru bezbednosti uzrokuje velike probleme u Albaniji, Bugarskoj, Kosovu i Srbiji, polazna je pretpostavka autora Privatno obezbeđenje u praksi: Studije slučaja iz jugoistočne Evrope. U zborniku Privatno obezbeđenje u praksi: Studije slučaja iz jugoistočne Evrope, čitaoci mogu istraživači su kroz osam studija slučaja predstavili uticaj privatnog obezbeđenja na bezbednost, ljudska prava i demokratski poredak u četiri društva. Izvršni direktor BCBP Predrag Petrović ...
Datum: 10.02.2017.
Autor: Predrag Petrović |
Nova anliza BCBP ukazuje na nedovoljno istraženu temu privatnih detektivskih kompanija i odgovara na četiri osnovna pitanja: Šta znamo o detektivima u Srbiji, čime se oni zapravo bave, kojim ovlašćenjima raspolažu i kako je moguće unaprediti njihov rad sa stanovišta zakona i ljudskih prava?
POVEZANI DOGAĐAJI
Datum: 16.02.2024.
Vreme: 20:00