PUBLIKACIJA: Analiza
Ruska propaganda u Srbiji i na Zapadnom Balkanu: Kanali na mreži Telegram
Ova studija je zasnovana na analizi podataka koji mogu da se pronađu na internetu, a odnose se na Telegram kanale koji su direktno povezani sa zvaničnim ruskim medijima.
Srbija nije izuzetak kada je reč o državama čiji su se unutrašnji poslovi našli na udaru mešanja ruske vlade. To se, međutim, zbog prijateljskih odnosa Rusije i Srbije, retko iznosi u javnost. Takođe, takve radnje nisu očigledne, i nije ih lako na prvi pogled okarakterisati kao propagandu i uplitanje. Zbog toga ćemo u ovoj studiji razmotriti ovo pitanje i na primeru Srbije pokazati kojim se metodama propagande i intervenisanja Rusija koristi u zemljama koja se mogu nazvati „prijateljskim“.
U ovoj studiji bavimo se propagandnim alatkama kojima se Rusija koristi na Balkanu, posebno u Srbiji i Crnoj Gori. Ona sadrži i analizu propagandnih narativa koji se pojavljuju u ruskim medijima namenjenim Balkanu, kao i njihovo poređenje sa propagandnim narativima u medijima koji deluju u Rusiji.
Tagovi:
DETALJI
AUTORI
PODELITE
PDF PREGLED
POVEZANI SADRŽAJ
Datum: 07.02.2025.
Autor: Bušra Žaber |
Cilj ovog izveštaja je da istraži pozadinu sukoba između Hezbolaha i Izraela, kao i kontekst njihovog poslednjeg sukoba. U njemu se tvrdi da uzroci i posledice tog rata imaju domaće i šire regionalne i međunarodne dimenzije.
Datum: 18.12.2024.
Autor: Sofija Mandić |
Srbija 2024. godine obeležava deset godina od donošenja Zakona o zaštiti uzbunjivača.
Datum: 27.09.2024.
Autor: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
Nakon prvog talasa ukrajinske migracije u Evropu i Ameriku koji su obeležili XX vek, danas se ukrajinska zajednica suočava sa novim izazovima. Radi se o najnovijem talasu u kojem su milioni Ukrajinaca bili primorani da napuste svoju zemlju prvo zbog aneksije Krima i ruske okupacije dela istočnih regiona Ukrajine 2014. godine a osam godina kasnije i zbog rata koji je započela i vodi Ruska Federacija na celoj teritoriji Ukrajine od februara 2022. godine danas.